Wakacje to dobry czas na to, by odkryć nowe miejsca, by poznać nowe osoby. Może więc zamiast wysyłać dziecko na wyjazd z kolegami z klasy postawić na obóz zagraniczny? W jego trakcie nasz młody członek rodziny zobaczy zupełnie nieznany sobie kraj, a przy okazji wzmocni swoje zdolności językowe. Które jednak państwa są obecnie najpopularniejsze na tego typu odpoczynek? Gdzie obecnie najlepiej wysłać swoją pociechę?

Najlepsze obozy zagraniczne 2022

Językiem, którego obecnie uczy się najwięcej osób w Polsce, jest język angielski. Dlatego też rozważając kolonie zagraniczne najchętniej stawia się na te kraje, w których angielski jest językiem urzędowym. Na szczycie listy topowych wyjazdów w 2022 roku są obozy językowe w Anglii. Mimo, że ten kraj nie jest już w Unii Europejskiej, znajduje się on niedaleko naszego kraju, więc łatwo się do niego dostać. A i odmiana języka angielskiego, której się uczymy w szkołach, ro odmiana brytyjska. Na takim wypoczynku mamy więc okazję przetestować dokładnie to, czego nas uczono. Oczywiście prym wiedzie obóz językowy Londyn, ale i inne miasta brytyjskie są równie warte uwagi.

Kolonie zagraniczne 2022 – tu też warto jechać

Jeśli nie chcemy się wybierać do UK, a mimo tego chcemy postawić na język angielski, świetną decyzją będzie wybranie się na Maltę. Kolonie językowe na Malcie to wygodne rozwiązanie dlatego, że ten kraj znajduje się w Unii Europejskiej, jego walutą jest Euro, a jednym z języków urzędowych jest właśnie angielski. Dodatkowo lot bezpośredni z Polski na Maltę trwa tylko około trzech godzin – nie jest to więc bardzo męcząca trasa.

Zagraniczny obóz językowy w USA

Patrząc z perspektywy Polski – to na pewno najtrudniejsze rozwiązanie. Po pierwsze: dużą rolę gra tu cena przelotu, która może wynosić nawet kilka tysięcy złotych. Dodatkowo lot trwa od około dziesięciu godzin do nawet ponad dwudziestu godzin (jeśli jest z przesiadką). Gdy jednak zależy nam na tym, by nasz obóz zagraniczny 2022 zapewnił nam kontakt z amerykańską odmianą angielskiego – nie ma lepszego kierunku. Takie wyjazdy organizowane są głównie dla starszej młodzieży i studentów, którym nie straszne są takie mniej komfortowe warunki wielogodzinnej podróży. Alternatywą dla USA będzie właściwie jedynie Kanada, w której używa się bardzo zbliżonej odmiany języka, zwanej angielszczyzną kanadyjską. Gdy opanujemy ją – nie będziemy mieli żadnego problemu w komunikacji z mieszkańcami Stanów Zjednoczonych.